close
تبلیغات در اینترنت
دزبیست|دانستن آنچه که نمیدانیم پهناي باند چيست
instagram.com/dez20.ir لطفا 10 ثانیه تامل کنید تا مطالب وبسایت بطور کامل بارگذاری شود. اینستاگرام ما را دنبال کنید پهناي باند چيست


سایت دزفول,دزبیست,دزفول


نظر سنجي
پرتال دزبیست تا چه میزانی با گنجایش مطالب خود توانسته یادگیری های شما را افزایش دهد و میزان رضایت شما از این سایت چقدر است؟
آخرین كاربران عضو شده


دزبيست
در صورت تمايل كد بنر ما را از كادر پايين كپي كرده و در وب خود قرار دهيد

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید instagram.com/dez20.ir

 

اپلیکیشن های اختصاصی این پرتال را دانلود کنید


دانستن انچه که نمیدانیم

 
انجمن دانشجویان ایران

 

مطالب محبوب
پست ثابت بازدید : 16367
چند تا لطیفه بازدید : 4721
فتوشاپ بازدید : 4513
دروغ های خنده دار بازدید : 4021
راهب و صداي عجيب بازدید : 3915
فرهنگ غضنفر اینا بازدید : 3845
تست باهوشی بازدید : 3779
كد كج كردن عكس بازدید : 3577
شنل قرمزی امروزی! بازدید : 3057
تجربه بازدید : 2769
دكتر محمود انوشه بازدید : 2339
يا مهدي ( عج ) بازدید : 2311
ساخت بنر آنلاين بازدید : 1839
انواع عشق بازدید : 1783
شهدا شرمنده ايم بازدید : 1649
ضد دختر بازدید : 1573
گوگل بازدید : 1549
چه رنگي هستيد؟ بازدید : 1465
شرط عشق بازدید : 1385
شب عاشقان بازدید : 1323
جمله های قشنگ! بازدید : 1261


پهناي باند چيست
پهنای باند چیست؟
 
پهنای باند چیست؟

وقتی شما یك سایت را از مرورگر خود درخواست می‌كنید، در حقیقت در حال دانلود یك فایل هستید كه می‌تواند یك فایل صفحه وب با فرمت HTML، یك فایل تصویری مثلا با فرمت GIF و یا یك فایل صوتی مثلا با فرمت MIDI و یا تركیبی از آنها باشد. این فایلها در كامپیوتر شما بارگذاری (Download) شده و از طریق مرورگر وب (Web Browser) به شما نشان داده می‌شوند.

براي اشنايي كامل و توضيحات بيشتر درباره ي پهناي باند به ادامه مطلب مراجعه كنيد...

هرگاه كه شما فایلی را دانلود می‌كنید، داده‌ها در مسیری به سمت شما منتقل می‌شوند كه به اصطلاح به آن Data Transferمی‌گویند. برای مثال اگر شما صفحه‌ای را با حجم یك كیلوبایت (1kb) یا 1024 بایت دانلود می‌كنید، دقیقا به همان مقدار یعنی یك كیلوبایت داده را از سرور آن سایت به كامپیوتر خود منتقل كرده‌اید. این مقدار برای حجمهای دیگر به ترتیب زیر است: KB Kilo Byte 1,024 MB Mega Byte 1,048,576 GB Giga Byte 1,073,741,824 پهنای باند یا Bandwidth پهنای ارتباطی است كه داده ها از طریق آن و از فضای وب شما انتقال می‌یابند.

یك بازدید از صفحه 100 كیلوبایتی به همان مقدار پهنای باند مصرف می‌كند كه 100 بازدید از یك صفحه یك كیلوبایتی. پس هنگام انتخاب یك میزبان برای سایت خود همواره به این نكته و پهنای باندی كه لازم دارید، توجه داشته باشید. چه مقدار نیاز داریم؟ تصور كنید كه سه فرد داریم كه آنها را به ترتیب شماره 1، 2 و 3 می‌نامیم. هر سه نفر 1،000،000 ریال پول دارند و می‌خواهند كه آن را در یك فروشگاه خرج كنند. فرد شماره 1، تعداد زیادی وسیله با قیمت پایین برای هر یك از آنها خریداری می‌كند. فرد شماره 2، تعداد كمتری وسیله نسبت به فرد شماره 1 اما با قیمتهای متوسطی می‌خرد. فرد شماره 3، چند وسیله بیشتر نمی‌تواند بخرد. چون برای هر یك قیمت زیادی پرداخت كرده است.

اجازه دهید موارد فوق را برای سایت و پهنای باند شبیه‌سازی كنیم. در نظر بگیرید كه مقدار موجودی هر یك همان پهنای باند است و وسایل خریداری شده اجزای سایت و یا به عبارت دیگر فایلهای آن هستند: فرد شماره 1، سایتی با فایلهای و تصاویر كم حجم طراحی كرده، در نتیجه تعداد بازدید بیشتری از سایتش می‌تواند صورت بگیرد. فرد شماره 2، دارای سایتی با فایلها و تصاویر كم و بیش حجیمی است كه به همان نسبت تعداد كمتری بازدید باعث مصرف پهنای باند آن سایت می‌شود. فرد شماره 3، سایت مناسبی طراحی نكرده چون فایلها و صفحات سایتش بسیار حجیم بوده و با تعداد كمی بازدید از سایتش تمام پهنای باندش را مصرف می‌شود. معنی این مطالب چیست؟

مثالهای بالا نشان می‌دهد كه برای یك پهنای باند ثابت می‌تواند تعداد بازدیدهای متفاوتی وجود داشته باشد كه با دانلود فایلهای آن سایت در هر بار بازدید نسبت مستقیم دارد. بدین ترتیب كه یك بار دانلود برای صفحه‌ای با حجم زیاد، تعداد بازدید كمتری را برای یك پهنای باند ثابت به دنبال خواهد داشت. مقدار پهنای باندی كه یك سایت مصرف می‌كند به عوامل متعددی بستگی دارد.

شما باید انواع فایلهایی را كه بازدیدكنندگان دانلود می‌كنند، در نظر بگیرید. پهنای باند نامحدود وقتیكه شما یك پیشنهاد برای انتخاب میزبان (Host) دارید كه گفته است پهنای باند نامحدودی در اختیارتان قرار می‌دهد، احتمالا شما به طور دقیق به دنبال اجرای مفهوم پهنای باند نامحدود بر روی سایت خود هستید. اما هیچ میزبانی نمی‌تواند یك پهنای باند نامحدود را در اختیارتان قرار دهد. اگر واقعا این امكان‌پذیر باشد كه شما بتوانید پهنای باند نامحدودی برای سایت خود و با این مبالغ ناچیز تهیه كنید، به چه علت سایتهای یاهو و یا مایكروسافت خود را بر روی این میزبانها منتقل نمی‌كنند؟ شما متوجه خواهید شد كه هیچ چیز نامحدودی وجود ندارد. به عبارت دیگر اینگونه تعریفها نسبی هستند و برای دوره‌ای خاص مفهوم دارند.

در برابر این ادعا، یكی از حالات زیر را پیش رو دارید: 

1- سایت شما در یك بازه دارای پهنای باند نامحدود است: تعداد زیادی از هاستها مشمول این حالت هستند. اگر سایت شما مثلا كمتر از 5 گیگابایت در ماه را مورد استفاده قرار می‌دهد، اصطلاحا به شما گفته می‌شود كه شما پهنای باند نامحدود دارید. ممكن است كه پس از مدتی ترافیك سایت شما بیشتر از بازه مشخص‌شده شود و این شما را مجبور خواهد كرد كه به هاست دیگری اسباب‌كشی كنید. به‌عبارت دیگر، نامحدود در بازه مشخص.

2- پهنای باند مشروط: در این حالت هاست شما به شرطی پهنای باند نامحدود در اختیارتان می‌گذارد كه شما قبول كنید فایلهای صوتی همچون mp3، فشرده مثل zip و tar، اجرایی مانند exe و تعدادی دیگر از فرمتهای معمول بزرگتر از حد استاندارد یك فایل گرافیكی یا HTML را استفاده نكنید. بعلاوه، آنها اغلب از شما می‌خواهند كه تمامی فایلهای شما روی فضای خودتان مصرف شوند و شما نمی‌توانید اجازه دهید كه سایتهای دیگر لینك مستقیمی به فایلهای شما داشته باشند.

3- كذب محض: در برخی از موارد آنها چیزی را تبلیغ كرده اند كه هیچگاه توانایی انجام آنرا ندارند. آنها معمولا چیزی شبیه این را می‌گویند: «ما نتیجه را تضمین نمی‌كنیم». و در صورت محبوبیت سایتتان شما خواهید دید كه پهنای باند مورد نظر برایتان غیرقابل دسترس است. تعداد زیادی از سایتها مفاد قرارداد خود را نادیده گرفته و به راحتی موانعی را در مقابل شما ایجاد می‌كنند. تعداد اندكی از آنها این عدم دسترسی را جبران كرده و یا وجه‌تان را به شما مسترد می‌كنند. البته هاستهای دسته سوم نمی‌توانند مدت زیادی در رقابت پایدار بمانند مگر اینكه سیاست خود را قبل از ازدیاد مشتریهایشان عوض كنند.

چرا برخی از هاستها تبلیغات دروغ انجام می‌دهند؟ پاسخ این سوال ساده است. آنها اینكار را می‌كنند چون رقبایشان هم همین شیوه را در پیش گرفته‌اند. آنها گمان می‌كنند كه بسیاری از كاربرانشان بسیار كمتر از آنچه كه درخواست كرده‌اند، پهنای باند احتیاج دارند و به همین دلیل هیچگاه متوجه محدودیت پهنای باند خود نخواهند شد. در حقیقت بسیاری از كاربران هم درك درستی از پهنای باند ندارند. آنها تنها می‌بینند كه یك هاست انها را در پهنای باند محدود كرده و دیگری آنرا به مقدار نامحدود ارائه می‌دهد و تنها به همین علت دومی را انتخاب می‌كنند. از زاویه آمار، بیشتر سایتها كمتر از 500 مگابایت و یا به عبارتی 5/0 گیگابایت در ماه پهنای باند مصرف می‌كنند. در صورتیكه شما mp3 و یا نرم‌افزار خاصی را برای دانلود در سایت خود قرار نداده باشید، نباید نگران پهنای باند خود باشید. و به این دقت كنید كه اگر هاستی در تبلیغات خود مدعی پهنای باند نامحدود باشد، راه خاصی هم برای اثبات دروغ وی موجود نیست.

تفاوت بین پهنای باند (Bandwidth) و انتقال داده (Data Transfer) جیست؟ این دو مفهوم در بسیاری از موارد مترادف هستند و هر دو تصور یكسانی را در ما برانگیخته می‌كنند. بطور خلاصه، هر دو با مقدار داده‌ای كه شما به صورت فایل روی سایتتان آپلود كرده‌اید بستگی دارند. كاربران سایت شما را مرور كرده و با این كار فایلها یا ایمیلها (در صورتی كه شما از هاستتان برای خدمات ایمیل استفاده می‌كنید)، را از هاست دانلود می‌كنند. و اما تفاوت... بگذارید با یك مثال مساله را كمی روشن‌تر كنم.

تصور كنید كه یك ارتباط اینترنتی مانند یك لوله آب و داده‌ها همان آب است. پهنای باند در این مثال به ضخامت لوله اطلاق می‌شود. هر گاه سخنی از انتقال داده نامحدود (Unlimited data transfer) به میان می‌آید، درست به مانند این است كه به شما بگویند شما می‌توانید از یِك لوله باریك هر چقدر كه می‌خواهید آب بنوشید ولی در عمل شما نمی‌توانید آب زیادی از همچنین ضخامت كمی بنوشید. در صنعت هاستینگ، پهنای باند بسیار پربهاست و اطلاق عبارت نامحدود درباره آن ممكن نیست.

دزدی از پهنای باند در بسیاری از سایتها فایلهای گرافیكی و یا صوتی قرار دارد. فرض كنید كه وب‌مسترسایت دیگر از تصویر و یا صوت موجود در سایتتان خوشش آمده باشد. ممكن است كه او با بدست آوردن آدرس آن فایل (مثلا با گرفتن properties از آن) همان فایل را در میان صفحات خود جای دهد. با این كار هر بار كه سایت او مرور می‌شود، فایلهای مورد نظر از هاست شما به مرورگر فرد بازدیدكننده هدایت می گردد. با اینكار بدون آنكه كسی از سایت شما بازدید كرده باشد، شما مقداری از پهنای باند خود را از دست داده اید.

به این كار (كه در بسیاری از موارد ناآگاهانه صورت می‌گیرد)، دزدی پهنای باند یا Bandwidth theft می‌گویند. برای جلوگیری از این مساله بهترین راه این است كه از طریق ایمیل با وب‌مستر آن سایت تماس گرفته و از وی خواهش كنید كه فایل مورد نظر را بر روی هاست خود منتقل كرده و آدرس آنرا به هاست خود تغییر دهد.
درباره : ترفند کامپیوتر , دانستنی های مفید , آموزش , آموزش IT , معرفي ,
مطالب مرتبط
آموزش نصب وایمکس یو اس بی (usb) ایرانسل بدون نیاز به کارشناس
آموزش شبکه کردن چند کامپیوتر با وایرلس ( بدون سیم )
آموزش شبکه کردن دو لپ تاپ بصورت بی سیم از طریق wifi
اشتراک گذاری اینترنت از طریق wifi
آنچه را که درباره گوگل نمیدانید
وقتی لپ تاپ ها مجهز به گرمکن غذا میشوند
عینک گوگل با قابلیت های فراوان
سرعت اینترنت خود را افزایش دهید
برنامه افزایش سرعت اینترنت
کد جاوا اسکریپت کج کردن و حاشیه دار کردن عکس
ارسال پیامک رایگان
آشنايي با كسب درآمد اينترنتي توسط من
دانلود سی پلاس پلاس
اگه با کامپیوتر سر کار داری این 15 نکته را باید حتما بلد باشید
حل مشكل زير نويس فيلم ها
چگونه ویندوز ۸ را کاملا فارسی کنیم
اجرای برنامه های آندروید در رایانه
اجرای نرم افزارهای آندروید برروی ویندوز با BlueStacks نسخه نهايي
فناوري DLNA
نصب تولبار الكسا alexa toolbar

ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتینام ارسال کننده: اميد

سلام خوشم امد اين مصلب درستيه و بايد فرصتها نيز استفاده كرد تا موفق باشي
1392/2/1 || 9:07


نام ارسال کننده: سهیل صفار

سلام وبسایت قشگی داری و از بین این همه مطلب نمیتوانم یکیش رو بخونم
ممنون
1392/1/30 || 11:02


نام ارسال کننده: سید مصطفی

با سلام. به روزم. خوشحال میشم سر بزنید و نظر بدیدشکلکشکلک
1391/12/15 || 13:01


نام ارسال کننده: ساینا

سلام ازطرف منوبچه هاخدمت میرسم اپیم
1391/12/14 || 17:33


نام ارسال کننده: سید

با سلام. آپم. شکلک
1391/12/11 || 7:01برچسب ها : پهناي باند , پهناي باند چيست , آموزش پهناي باند , اطلاعات پهناي باند , درمورد پهناي باند , پهنا باند , Bandwidth , Band width , Bandwidth چيست , Bandwidth چيست؟ , آموزش Bandwidth , در مورد Bandwidth , اطلاعات Bandwidth , پروژه Bandwidth , تحقيق Bandwidth , تحقيق از پهناي باند , تحقيق پهناي باند , پروژه پهناي باند , پهناي باند چيه , مزاياي پهناي باند ,

نویسنده : مجتبي فلاحی تاریخ : بازدید : 361


پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید instagram.com/dez20.ir تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به دزبيست|دانستن آنچه که نمیدانیم مي باشد.

چشم حسودان کــــور

مطالب گذشته
» پست ثابت »» سه شنبه 18 خرداد 1389
» نماهنگ الف دزفول »» چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397
» دانلود تقویم خروس96 اندروید »» دوشنبه 18 اردیبهشت 1396
» نکته ای جالب در مورد reCAPTCHA های گوگل »» دوشنبه 06 اردیبهشت 1395
» اپلیکیشن انجمن دانشجویان ایران »» سه شنبه 31 فروردین 1395
» آموزش ساخت مدار دروغ سنج »» دوشنبه 30 فروردین 1395
» اپلیکیشن پرتال دزبیست »» یکشنبه 29 فروردین 1395
» آموزش نصب وایمکس یو اس بی (usb) ایرانسل بدون نیاز به کارشناس »» یکشنبه 29 فروردین 1395
» وسعت دنیای اینترنت چقدر است؟ »» یکشنبه 29 فروردین 1395
» 15 باور اشتباه در مورد مغز انسان »» یکشنبه 29 فروردین 1395
» قلب انسان چگونه کار میکند؟ »» یکشنبه 29 فروردین 1395
» اپلیکیشن پرتال دزبیست »» سه شنبه 17 فروردین 1395
» دوره آموزش طراحی و نصب وبسایت »» سه شنبه 25 اسفند 1394
» معرفی ربات Jaconda (ربات تلگرام) »» شنبه 15 اسفند 1394
» بدون نیاز به خرید هد آپ، خودرو خود را به این امکان مجهز کنید »» جمعه 23 مرداد 1394
» آنچه قبل از ورود به دانشگاه پیام نور باید بدانید »» دوشنبه 29 تیر 1394
» کنترل نور بالا HBC چیست؟ »» جمعه 05 تیر 1394
» آشنایی و معرفی انواع گیربکس‌ها و نوع کارکرد آن‌ها »» جمعه 15 خرداد 1394
» خودروی‌های هیبریدی چگونه کار می‌کنند؟ »» دوشنبه 07 اردیبهشت 1394
» خدمات دانشجویی غیر حضوری »» جمعه 08 اسفند 1393